• Ново
Примарно злато Карат бело злато 6x овален танзанит прстен

Примарно злато Карат бело злато 6x овален танзанит прстен

Оценка на клиентот:
DEN 11289.44

Износ
Залиха

Украсете го прстот со овој едноставен, но елегантен прстен од скапоцен камен, изработен во 14 карат бело злато. Овој прстен се одликува со 1,50 CTTW овална оригинална сина танзанит скапоцен камен и убава отворена работа за шармантна привлечност. Овој прстен е достапен во големината на прстот 5. Метална тежина : 1,38 грамсјева тип : Стил на фининг : Gemstone Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband ширина : 1mmring Големина : 5 Gemston : Face Ted Shape : Ovalsize : 6mm x 4mmweight : 0,5 Cttwquantity : 1jewelry Поставување : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци.

Карактеристики

Производи во категоријата

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден смарагд и создаден бел сафир двојно ореолски прстен за ангажман

DEN 784.00

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува овална, создадена емералдска камења, поставена во

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден рубин и создаден прстен за ангажман на белиот сафир ореол

DEN 1.67

Изработено во сребро, овој волшебно прстен за ангажман го прикажува овалниот пресек, создаден рубин ска

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.