• Ново
1. КТ круг го создаде александрит и бел приврзок Топаз во 14к бело злато, 18 “

1. КТ круг го создаде александрит и бел приврзок Топаз во 14к бело злато, 18 “

Оценка на клиентот:
DEN 1.33

Износ
Залиха

Облечете го вашиот изглед со ова 14к бело злато создадено александрит и бел приврзок за акцент на топаз. Овој приврзок за менување на скапоцени камења во боја на Alexandtone е токму за специјални прилики или во секое време сакате да додадете малку искра во вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со поставка за измет, оваа рунда создадена Александрит е деликатно направена во фино 14к бело злато. Александритскиот скапоцен камен е прекрасно акцентиран со 0,27 карат вкупна тежина бел топаз. Овој приврзок вклучува отстранлив тон за појавување на сребро 18 "инчен кутија ланец, што е само вистинската должина за повеќето деколте. Кноз-прстен обезбедува лесно за употреба, сигурен затворање. Овој приврзок за бело злато е запечатен со 14 K за автентичност. Оваа тежина од 1,27 карат создадена ѓердан од приврзок за женски приврзоци на александрит прави прекрасен подарок. 1,27 карат вкупна тежина создадена александрит. Лабораторија создаде тркалезен скапоцен камен со кој се наоѓа безбеден поставка за измет. Лесен присутен. Камен може да се промени од виолетова во затегнување во розова боја. Александрит е родител на јуни. , Подарок подготвен, кутија. Прави внимателен подарок за празници, родендени, годишнини или други прилики.

Карактеристики

Производи во категоријата

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден рубин и создаден прстен за ангажман на белиот сафир ореол

DEN 784.00

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува овална, создадена од рубин скапоцен камен, поставе

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.