• Ново
Империјал скапоцен камен 10К бело злато, исечено сино сафир КТ два дијамантски женски прстен

Империјал скапоцен камен 10К бело злато, исечено сино сафир КТ два дијамантски женски прстен

Оценка на клиентот:
DEN 1.33

Износ
Залиха

Изработено во 10к бело злато, овој прстен прикажува тркалезна форма на сина сафир скапоцен камен, измет поставен во центарот. Акцентот на тркалезниот дијамант го украсува рингот на прстенот што го завитка во искра. Завршено на светло полиран сјај, овој сино сафир и дијамантски прстен за жени е сигурно дека ќе биде вреден додаток што жените би сакале да го имаат во нејзината колекција. Природно сино сафир со длабока заситеност на бојата . Овој силен круг сафир мери 3,5 мм и тежи приближно 1/5 од карат . поставено во цврсто 10 карат злато и акцент со оригинални дијаманти, овој прстен може да се носи сам или да се нарече со ленти. Вкусно ситно, фино детално и екстремно прилагодено, овој прстен може да го носат loversубителите на сафир од сите возрасти.

Карактеристики

Производи во категоријата

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден смарагд и создаден бел сафир двојно ореолски прстен за ангажман

DEN 784.00

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува овална, создадена емералдска камења, поставена во

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден рубин и создаден прстен за ангажман на белиот сафир ореол

DEN 1.67

Изработено во сребро, овој волшебно прстен за ангажман го прикажува овалниот пресек, создаден рубин ска

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.