• Ново
ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Шевролет Малибу 2.4 Л 2008-2012, Еквино 3.4 Л 2005-2009, Малибу 3.6 Л 2008-2012, Еквино 3.6 Л 2008-2009, Малибу 3.5 Л 2009-

ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Шевролет Малибу 2.4 Л 2008-2012, Еквино 3.4 Л 2005-2009, Малибу 3.6 Л 2008-2012,

Оценка на клиентот:
DEN 2.00

Износ
Залиха

Промената на филтерот за воздух на моторот е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите и долговечноста на моторот. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се заменува на секои 12 месеци или 12.000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена – бараат малку, или без алатки и само неколку минути од вашето време. ЕКОГАРД XA5431 КОМПАТИБИЛЕН СО : . Буик Луцерн 3.8 Л 2006-2008. Буик Луцерн 3.9 Л 2009-2011. Буик Луцерн 4.6 Л 2006-2011. КАДИЛАК ДТС 4.6 Л 2006-2011. Шевролет Рамноденица 3.4 Л 2005-2009. Шевролет Рамноденица 3.6 Л 2008-2009. Шевролет Малибу 2.4 Л 2008-2012. Шевролет Малибу 3.5 Л 2009-2010. Шевролет Малибу 3.6 Л 2008-2012. Понтијак Г6 2.4 Л 2008-2010. Понтијак Г6 3.5 Л 2009-2009. Понтијак Г6 3.6 Л 2007-2009. Понтијак Торент 3.4 Л 2006-2009. Понтијак Торент 3.6 Л 2008-2009. Сатурн Аура 2.4 Л 2008-2009. Сатурн Аура 2.4 Л ХИБРИД 2007-2007. Сатурн Аура 3.5 Л 2007-2008. Сатурн Аура 3.6 Л 2007-2009. Сатурн Вуе 2.2 Л 2002-2007. Сатурн Вуе 2.4 Л ХИБРИД 2007-2007. Сатурн Вуе 3.0 Л 2002-2003. Сатурн Вуе 3.5 Л 2004-2007. СУЗУКИ ХЛ-7 3,6 Л 2007-2009 КОМПАТИБИЛЕН Со Шевролет Малибу 2,4 Л 2008-2012, Рамноденица 3,4 Л 2005-2009, Малибу 3,6 Л 2008-2012, Рамноденица 3,6 Л 2008-2009, Малибу 3,5 Л 2009-2010 Сатурн Вуе 3,5 Л 2004-2007, ВУЕ 2.2 Л 2002-2007, Аура 3.5 Л 2007-2008, Аура 2.4 Л 2008-2009. [конт.] Вуе 3.0 Л 2002-2003, Вуе 2.4 Л ХИБРИД 2007, Аура 2.4 Л ХИБРИД 2007 Буик Луцерн 3.8 Л 2006-2008, Луцерн 3.9 Л 2009-2011, Луцерн 4.6 Л 2006-2011 Понтијак Г6 2.4 Л 2008-2010, Торент 3.4 Л 2006-2009, Г6 3.5 Л 2009, Г6 3.6 л 2007-2009. ЗАМЕНУВА ACDELCO A1627 C, FRAM CA9492, GM 19160306, 22676970, PUROLATOR A35431, СУЗУКИ 13780-78 J00, WIX 46902.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.