• Ново
Континентален среден кадифен хибриден душек и 4 Вуд Бо пролетен сет, полн XL

Континентален среден кадифен хибриден душек и 4 Вуд Бо пролетен сет, полн XL

Оценка на клиентот:
DEN 4479.84

Износ
Залиха

Дизајнот на innerspring е иновативен дизајн за апсорпција на висок притисок врз душекот без крива. Има тенденција да го намали бучавата и да изолира движење кога се движите. Овој хибриден душек создава непречен, удобен сон за вас и вашиот партнер. Душекот за меморија од пена има среден фирм дизајн за подобра поддршка и олеснување на болката во грбот. Душекот е покриен во мек кадифен надворешен слој кој се чувствува луксузно и го обвива вашето тело во удобност и топлина. Паѓајте во кревет прво, останете удобни и кул цела ноќ и разбудете се чувствувајќи се одлично. Вашиот душек со средно-плуска е идеален за оние кои сакаат да спијат на стомаците. Доаѓа со 0,075 "Мека меморија за пена за врвот, и ватенка 0,5". Ватенка за додавање дополнителна лична удобност над облакот воздух што ја елиминира потребата за вртење. Душекот е изграден со вметнување, кои се индивидуално покриени за да апсорбираат притисок . Овие најдобри извори ја зачуваат вашата постелнина и душекот на врвот од лесно оштетување. Душекот целосно се собра. кревет, или табла за бунги. Квалитетот што може да го почувствувате : само најдобриот во суровините се користат за да се обезбеди издржливост и практичност. Користената пена со висока густина го прави душекот многу издржлив и долготраен Посакувано ниво на удобност . Врвен слој на перница : Врвот на перницата обезбедува супериорна мекост и еластичност за ненадмината удобност. Плишот слој на врвот на перницата овозможува соодветна поддршка за 'рбетот, а истовремено се спротивставува на задниот дел, колковите и рамената . За поддршка на цврст раб : Системот за поддршка на раб на пена во овој пролетен душек за воздух се граничи со пена со голема густина. Со опфаќање на пената, областа за спиење е зголемена, како и обезбедување на цврста површина за седење . Хибриден душек идеален избор : Хибридниот душек комбинира систем за вметнување со меморија за да ги испорача придобивките од обете технологии. Хибридите им овозможуваат на спиењето да уживаат во совршената мешавина на цврста поддршка и удобност за контурирање . Силна издржлива кутија пролет : Оваа пролет/ фондација од дрво ги поддржува сите типови душеци и всушност ја зголемува долговечноста на душекот со запирање на врескање. Не е потребно собрание, тој се испорачува подготвен за употреба, само ставете го душекот на врвот и уживајте во миризливиот сон.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.