• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Каракала неутрална i“ платно уметност од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност „Каракала неутрална i“ платно уметност од Сју Шлабах

Оценка на клиентот:
DEN 2.67

Износ
Залиха

Уметник : Sue Schlabachsubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има четка за сребро и златни плоштади со тенки, вртечки бели линии. Истакнати бои : Вајт, Тан Сју Шлабах работеше за Wild Apple како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. - Четкан аранжман на сребрени и златни плоштади со тенки, вртечки бели линии.

Карактеристики

Производи во категоријата

Студиото Винвуд Студио и Скилинис wallидни уметнички платно печати „Париз“ е секогаш добра идеја „Европски градови - кафеава,

DEN 1.67

Пистата Авенија Авенија Градови и Skylines Wall Art Canvas Prints 'Париз е секогаш добра идеја' Европски градови кафе�

Трговска марка ликовна уметност Зоолошката градина во Сан Диего Канвас уметност по боја пекарница црна мат, рамка за бреза

DEN 1.67

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.