• Ново
Трговска марка ликовна уметност „тивка ливада“ платно уметност од Ерин Дернер

Трговска марка ликовна уметност „тивка ливада“ платно уметност од Ерин Дернер

Оценка на клиентот:
DEN 1055.84

Износ
Залиха

Уметник : Ерин Дертнсбукјект : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има животни во пејзаж. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - животни во пејзаж.

Карактеристики

Производи во категоријата

Трговска марка ликовна уметност истрошена ограда на плажа платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија Бела мат, рамка од бреза

DEN 2601.60

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „ис

Студиото Винвуд Студио и Скилинис wallидни уметнички платно печати „Париз“ е секогаш добра идеја „Европски градови - кафеава,

DEN 1.67

Пистата Авенија Авенија Градови и Skylines Wall Art Canvas Prints 'Париз е секогаш добра идеја' Европски градови кафе�

Трговска марка ликовна уметност „Црвени афиони и даб“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, рамка за бреза

DEN 4368.00

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Цр

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.