• Ново
Трговска уметност „Портокалова-Ирска Мапа на текстот“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска уметност „Портокалова-Ирска Мапа на текстот“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Оценка на клиентот:
DEN 1.00

Износ
Залиха

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има текст мапа на Ирска во портокалова боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристики

Производи во категоријата

Авенија на пистата Авенија цветни и ботанички wallидни уметности платно печати „Церцис бакарен лист“ Ботаники - бронза, бело

DEN 2.67

Cercis Bopper Leaf, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бронзена боја, о

Студио Винвуд Студио луѓе и портрети wallидни уметности платно печати „славни личности за шопинг за појадок“ - сина, црна боја

DEN 1.00

Дијамант за појадок шопинг, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна си

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „биде храбра вода“ мотивациони цитати и изреки - сина, бела

DEN 2.33

Бидете храбра вода, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина бо

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.