• Ново
Бернат ќебе пресврт Супер гломазен полиестерско ледено предиво, yd

Бернат ќебе пресврт Супер гломазен полиестерско ледено предиво, yd

Оценка на клиентот:
DEN 570.24

Износ
Залиха

Bernat® Clance Twist ™ е разиграна варијација на нашето познато ќебе Bernat®. Тоа е истото парче предиво во стилот на Ченил, но со промена на бојата од 4 сена, која е вткаена за да додаде интерес и визуелна привлечност. Топол опсег на градиентни нијанси обезбедува меки тонови за да се инспирира создавање на препуштени оригинали со забавен ефект на пресврт. Од бујни ќебиња и прегрливи перници, до пријатни вреќи со лапчиња и повеќе, супер-метежниот Bernat® Claint Twist ™ им дава рачно изработени оригинали уникатна завршница што моли да се допре. 100% полиестерско влакно е погодно машини што може да се перат и се сушат, давајќи им на проектите лесен финиш за години на уживање. Бернат ќебе пресврт Супер гломазна 100% полиестерска ледена леденост, 220 г. (4 пакет) : Содржина : 100% полиестер. Големина на топката : 300g / 10.5oz, 201m / 220yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : #6 Супер гломазен. Мерач на плетење : 8 СТ и 13 реда со игла за плетење од 8 мм (САД). Мерач на капчиња : 7 SC и 8 реда со кука со капчиња од 8 mm (U.S. L-11). Препорачана игла за плетење : 8 мм. Препорачана кука со капчиња : 8 мм.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.