• Ново
Зебра Во Директни Термички Хартиени Етикети Z-Изведете 2000d Етикети За Трајно Лепило За Испорака-Во Основни Ролни

Зебра Во Директни Термички Хартиени Етикети Z-Изведете 2000d Етикети За Трајно Лепило За Испорака-Во Основни Ролни

Оценка на клиентот:
DEN 0.67

Износ
Залиха

Зебра З-Изведете 2000д Директните Термички етикети се стандардни, висококвалитетни, светло-бели етикети со горниот слој што создава бариера на влага. Дизајниран да одговара на повеќето десктоп печатачи На Зебра. Има долготрајно, трајно акрилно лепило и е добро за употреба на ниски температури. З-Изведете 2000д Директните Термички етикети се добри за печатење баркодови, етикети за испорака, маркери на полици и други општи цели. етикетите можат брзо да печатат и се добри за печатење во големи количини. Случај вклучува 6 ролни на етикети. Секоја ролна има 1 во јадрото. Директните термички етикети имаат слој чувствителен на топлина што овозможува етикетата да се слика Со Директен Термички печатач и не бара мастило, лента или тонер. етикетите се висококвалитетни и брзо се печатат што ги прави оптимална рамнотежа помеѓу перформансите и цената. Компатибилни Модели На Зебра Печатач : GK420t, GX420d, GX430t, GT800, R2844-Z, TLP3842, TLP2844, GC420t, GX420t, ZD620, GK420d, LP2844-Z, GC420d, ZD500 R, TLP2844-Z, ZD500, lp2844, Zd420, Zd420 Лента Кертриџ Целосна Должина Ролни : 4 X 4 ВО; 1 Во Јадро; 5 ВО РОЛНА ДИЈАМЕТАР; 640 ЕТИКЕТИ ПО РОЛНА; 6 РОЛНИ; 3,840 Вкупно Етикети. Директно термичко : Тестирано и сертифицирано од инженери На Зебра за да обезбеди оптимални перформанси и да го намали времето на застој на печатачот. Одличен квалитет на печатење : висока дефиниција за печатење, отпорна на ниска температура и без бпа и латекс. Препорачана употреба : Одлична За етикети за испорака, етикетирање на адреси, етикетирање на кутии, магацин, идентификација на производи и дистрибуција. Десктоп печатач компатибилен : Компатибилен Со десктоп печатачи На Зебра и многу други брендови, вклучувајќи Honeywell, Datamax, Intermec, Sato и TSC.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.