• Ново
Agility Auto Parts HVAC Geater Core for Acura специфични модели

Agility Auto Parts HVAC Geater Core for Acura специфични модели

Оценка на клиентот:
DEN 2.33

Износ
Залиха

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи. Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски грејни јадра, дизајнирани и произведени од делови за супериорен квалитет, кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на OE. Опфаќајќи над 94% од сите апликации за возила во Северна Америка, секое јадро на грејач на агилност се тестира во реалниот модул за грејач на возилото HVAC за да се обезбеди лесна инсталација и соодветна функција. Агилност го нуди секој стил на грејач во светот дизајниран. Агилност нуди целосна линија на автомобилски грејачи кои опфаќаат 94% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на неколку начини, вклучително и зголемени термички перформанси и отпорност на корозија со помош на подобрени карактеристики на дизајнот, како што е најновата технологија на перка и цевки и стандардизација на дизајнот за максимална достапност.; Agility нуди овластени грејачи кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на OE и сите се проверуваат во модулот HVAC Geater на вистинското возило и се, на тој начин, подготвени да бидат инсталирани веднаш надвор од кутијата за „вклопување во капка“.; Грејачите на агилност се дизајнирани и произведени под системите за квалитет на ISO TS16949 и се тестирани 100% протекување . Изградба - Алуминиум. Основен материјал - алуминиум. Основни димензии - 5,50 x 10,50 x 0,75 (инчи). Наменето за правилно вклопување, лесна инсталација.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.