• Ново
Радар Аргонит R - 215 65Р Т Гума Одговара: Тојота Сиена ле, 2005-Доџ Гранд Караван SXT

Радар Аргонит R - 215 65Р Т Гума Одговара: Тојота Сиена ле, 2005-Доџ Гранд Караван SXT

Оценка на клиентот:
DEN 1519.84

Износ
Залиха

Радар Аргонит R-4С 215/65Р16 109/107Т БСВ е гума за комбе за сите сезони дизајнирана за употреба во текот на целата година на лесни комерцијални возила. Идеален за возачи кои бараат одлично ракување, влечење на сите временски услови, низок отпор на тркалање и голема километража, гумата доаѓа со трите Врвни планински снегулки симбол (3 PMSF) за зимска употреба. Нудејќи безбедност и стабилност во сите временски услови, RV-4 S има симетрична шема на шарите и технологија со двојно соединение за исклучително држење и флексибилност на која било температура. Три периферни жлебови обезбедуваат отпорност на аквапланинг, додека шипките со висока густина обезбедуваат одлично држење во зимски услови. Радарските гуми се горди што ја поддржуваат Фондацијата За Истражување На Ракот на Дојката, при што дел од продажбата на гуми секоја година оди кон причината. Од 2011 Година, Радарските Гуми донираа над 1 милион долари На Фондацијата За Истражување На Ракот на Дојката. Марката Радарски Гуми е првата марка на гуми што е сертифицирана Јаглеродно неутрална. Радар Аргонит R-4С 215/65Р16 109/107т Бсв Тип На Гума : УРБАН, ЛЕТО. Индекс на оптоварување : 109/107 T . Симетричната шема на шарите со три периферни жлебови обезбедува отпорност на аквапланинг на влажни патишта и безбедност во сите временски услови. Единствена технологија со двојно соединение што ја одржува гумата флексибилна и во летните и во студените временски температури и обезбедува оптимална влечна сила во сите сезони . Засилена конструкција И Три Врвни Планински Снегулки (3 PMSF) . Радар Гуми Километражата Гаранција Основни гуми инсталација од 1 15 по гума. Кликнете тука за повеќе информации. Одговара : 2006-10 Тојота Сиена СЕ 2005-07 Крајслер Таун И Кантри Туринг 2009-13 Субару Форестер Х 2005-06 ХОНДА ЦР-В ЕКС 2005-08 Форд Мустангот База 2017-22 Џип Отпадник Северна 2004-05 Тојота СИЕНА XLE Ограничена 1999-2001 Хонда Одисеја карго 2017-21 Џип Компас Северна 2014 субару шумар 2.5 Јас 2016 Џип Отпадник Зора На Правдата 2013-14 Доџ Одмаздник Се 2008-09 доџ одмаздник Се 2019-22 Нисан Непријателски Спорт С 1999-2003 Доџ Гранд КАРАВАН Ес 2004-07 Доџ Караван Сст 2015 џип отпадник северна 2021 МАЗДА CX-30 gx 2009-17 Фолксваген Tiguan Трендлајн 2008-10 Крајслер Себринг LX 2008 kia sportage lx Луксузни 2007 Крајслер Себринг База 2005-07 Kia Sportage Lx И Повеќе - ДОДАДЕТЕ ГО Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.