• Ново
Nexen N'Priz AH 215 60- T гума

Nexen N'Priz AH 215 60- T гума

Оценка на клиентот:
DEN 2608.00

Износ
Залиха

Гума за сите сезони, N'Priz AH5 од Nexen е дизајниран за употреба на државни удари и седани и им нуди на возачите подобро прицврстување и ракување заедно со гаранција со ограничен живот од 50.000 милји. За добра гума за турнеи низ целата сезона, не гледајте подалеку од Nexen N'Priz AH5. Оваа гума е изградена со четири широки надолжни жлебови. Овие жлебови се дизајнирани од компјутер и ја подобруваат дренажата од гумата за да ви дадат силен зафат на патот и одлична влечење на аглите. Цврстиот дизајн на блок на рамената обезбедува подобро прицврстување и ракување, како и тивко и удобно возење. Постои двоен дизајн на Керф кој ја подобрува блокната цврстина, давајќи ви цврста и сигурна гума која ќе трае многу милји. Гумите се изградени за употреба на најразлични удари, седани, минибуси и кросовери, сите од нив ќе уживаат во ефикасноста на горивото и тивко удобно возење. Континуираното централно ребро помага да се задржи вашата гума да се движи директно напред и исто така обезбедува подолг живот на шара. Спроведување на стока : 2017 Nissan Rogue SV 2016 Jeep Patriot 75-годишнината 2008-09 Ford Taurus SEL 2016 Jeep Compass North 2017 Jeep Compass Latitude 2013-15 Jeep Patriot Latitud 2010 Ford Mustang Base 2005-07 Ford Ford Ford Fived SEL 2013-14 Jeep Compass North 2019-22 Toyota C-HR LE 2007 BMW X3 3.0 SI 2008-10 Dodge Avenger SXT 2017-22 Nissan Rogue Sper SV 2010 Dodge Caliber Rush 2011 Jeep Patri St Latitude X 1999-2003 Dodge Grand Caravan ES 2015 Jeep Renegade North 2011 Dodge Caliber Canada Package 2022 Toyota Corolla Cross XLE 2011-12 Jeep Compass Latitude и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.