• Ново
Пирели П Нула Лето 245 40Р 98И XL Патничка Гума

Пирели П Нула Лето 245 40Р 98И XL Патничка Гума

Оценка на клиентот:
DEN 1.33

Износ
Залиха

Пирели P Нула 245/40 R19 (98 Y) Xloverviewt Пирели P нула е гума со ултра високи перформанси која е изградена за употреба на купеа, седани, Кув и Теренци во потопли временски услови. Три широки жлебови во рамките на шарата брзо ја принудуваат водата да излезе од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање во влажно време, а дизајнот на шарите Во Форма На С На P Нула рамномерно го распределува притисокот на патот за одлична контрола, сопирање и перформанси во свиоци. Изграден со три цврсти централни ребра кои го зголемуваат сопирањето и влечењето при возење со поголема брзина. Се одликува со цврста, оптимизирана контактна лепенка која дополнително ја зголемува влечната сила и го намалува нерамномерното абење за подолг век на траење. Структурата на гумата има за цел да обезбеди одличен одговор на управувањето, што е од суштинско значење во спортското возење, и е дизајнирана да постигне униформа облека за газење. Пнк (Систем За Поништување На Бучавата Пирели) и жлебовите со специјална форма во областа на шарата се дизајнирани да го намалат внатрешниот шум и да ја подобрат удобноста на погонот. Овој производ се одликува со Рамна технологија, која е дизајнирана да им овозможи на возачите да одржуваат подобра контрола и да возат до 50 милји под одредени услови во случај на брзо губење на притисокот на инфлацијата. Големина : 245/40Р19. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Карактеристики

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.